Ergo Hestia ubezpieczenia np. komunikacyjne jest jednym z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Wśród wielu ubezpieczeń firma oferuje polisy komunikacyjne. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możliwe jest wykupienie wielu wariantów dodatkowych. Na szczególną uwagę zasługuje ubezpieczenie Autocasco oraz Assistance.

Korzystne ubezpieczenie Autocasco

Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest regulowany przez polskie przepisy, dlatego firmy nie mogą dowolnie kształtować podstawowego wariantu polisy. Możliwe jest jednak jego rozszerzenie, między innymi, poprzez zakup w pakiecie ubezpieczenia Autocasco. Jest to świadczenie dobrowolne, a jego zadaniem jest zabezpieczenie osoby ubezpieczonej i jego pojazdu przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, w tym uszkodzenia auta i jego kradzieży. W firmie Ergo Hestia wymieniane są cztery podstawowe grupy zdarzeń objętych ochroną polisy AC:

– zderzenie z innym pojazdem,

– zderzenie z człowiekiem lub zwierzęciem,

– uszkodzenie auta przez osoby trzecie,

– pożar, zalanie lub eksplozja.

Różne warianty rozliczenia szkody

Polisa Autocasco w firmie Ergo Hestia gwarantuje możliwość rozliczenia szkody w sposób gotówkowy lub bezgotówkowy. Kierowca może liczyć na wypłatę odszkodowania lub naprawę samochodu w autoryzowanych stacjach obsługi. Podczas przywracani pojazdu do sprawności mogą być wykorzystywane oryginalne części producenta, dzięki czemu możliwa staje się ochrona wartości auta. Ergo Hestia oferuje kilka wariantów ubezpieczenia AC, w tym zapewniający następujące usługi dodatkowe:

– utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia w całym okresie obowiązywania umowy,

– pokrycie kosztów pojazdu zastępczego po utracie auta na skutek kradzieży,

– ubezpieczenie wyposażenia samochodu, nawet jeśli nie należy do fabrycznych elementów auta.

Nowoczesne ubezpieczenie Assistance

W Ergo Hestia można też wykupić pomoc drogową w formie ubezpieczenia Assistance. Pozwala to na wsparcie po kolizji lub wystąpieniu nagłej awarii auta na drodze. Firma ma w ofercie 3 główne warianty różniące się zakresem usług. Kierowca może liczyć na próbę naprawy samochodu na miejscu zdarzenia lub holowanie do warsztatu naprawczego. W niektórych wariantach Ergo Hestia zapewnia transport do celu podróży, pokrycie kosztów noclegu w hotelu oraz dojazd zmiennika kierowcy, gdy właściciel auta nie może kontynuować jazdy. Wszystkich możliwości jest dużo więcej, a osoby zainteresowane szczegółami powinny zapoznać się z dokumentem zwanym Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W przypadku wątpliwości z Ergo Hestia można też skontaktować się telefonicznie albo mailowo.